Iščemo najstarejšo knjigo iz zbirke Sinji galeb

Letos zbirka Sinji galeb – zbirka, namenjena otrokom od 10. leta dalje – praznuje že 70. rojstni dan. Ob tej priložnosti bomo na šoli pripravili razstavo in k sodelovanju vabimo tudi učence in učitelje.

Vabljeni ste, da pobrskate po domačih knjižnih policah in pogledate, ali imate katero od knjig iz te zbirke in jo prinesete v šolsko knjižnico, kjer bomo pripravili razstavo. Pa še dobra novica! Kdor prinese najstarejšo knjigo iz zbirke, prejme nagrado, med vsemi sodelujočimi pa bomo še nekoga izžrebali.

Kako pa prepoznamo knjige iz zbirke Sinji galeb?

V knjigi boste našli naslov zbirke: KNJIŽNICA SINJEGA GALEBA ter številko, katera po vrsti v zbirki je knjiga izšla.

Knjige iz zbirke prepoznate tudi po logotipu, v katerem je sonce in spredaj galeb. Logotip v knjigah lahko najdete na različnih mestih (na platnici, hrbtu knjige, znotraj knjige).

logotip zbirke Sinji galeb

Zbiranje knjig za razstavo poteka do petka, 18. februarja 2022.

Lepo vabljeni k sodelovanju!