Kateri sta Naj knjigi 2021?

Vsako leto 2. aprila obeležujemo mednarodni dan otroških knjig. Ob tej priložnosti na šoli vsako leto izbiramo naj knjigo. Učence smo zato povabili v knjižnico, kjer so izpolnili glasovnice, nato pa smo se pogovarjali o tem, kaj najraje berejo. Po teh obiskih so se police v naši knjižnici kar izpraznile, kar dokazuje, da so najboljša prav priporočila sovrstnikov. Učenci so svoje naj knjige tudi ilustrirali in najlepše ilustracije so razstavljene v knjižnici, da bodo učenci tudi vnaprej lahko dobili kakšno dobro idejo za branje.

In kateri sta naj knjigi OŠ Dobrova?

1. do 4. razred:

1. mesto: Tonja iz Hudega brega,

2. mesto Pasji mož

3. mesto Dnevnik nabritega mulca.

5. do 9. razred:

Rick Riordan: zbirka Percy Jackson

2. mesto Harry Potter

3. mesto Krive so zvezde.

Med vsemi, ki so glasovali, je gospod ravnatelj izžrebal še dva nagrajenca, ki prejmeta super nagradi – naj knjigi Osnovne šole Dobrova. V galeriji poglejte, kaj naši učenci radi berejo. Morda dobite kakšno dobro idejo:-)