Projekt Rastem s knjigo

knjiznica3V petek, 20. novembra  smo sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali  knjižnico Prežihov Voranc na Viču. V knjižnici nas je sprejela knjižničarka, ki nam je najprej spregovorila o pomenu branja ter nam dala misliti z besedami: »Branje je za dušo to, kar je za telo telovadba.«. Spregovorila nam je o tem, da knjižnica ni le „skladovnica knjig“, ampak tudi pomemben kulturni center, predstavila je prostore knjižnice, spregovorila o cobissu, ki smo ga spoznali že v šoli… 20. november je dan splošnih knjižnic in tako smo imeli tudi možnost, da smo se udeležili predstavitve Dliba- – nove digitalne knjižnice. Reševali smo učne liste, ki so se na nanašali na digitalno knjižnico, sodelovali v žrebanju za mamljive nagrade, za konec pa prejeli knjigo, ki jo je napisal Dušan Čater in nosi naslov Pojdi z mano. Slednjo so v okviru projekta prejeli vsi letošnji sedmošolci.

Barbara Petrovčič, 7.b