Zaključna prireditev v Ljubljani

Evropska vas v Ljubljani

Letos smo se že tretjič udeležili prireditve Evropska vas, ki je potekala v torek 10.5.2011 na Hribarjevem nabrežju v Ljubljani. Prireditev poteka vsako leto v vseh večjih slovenskih mestih, kjer šole in vrtci predstavljajo države članice Evropske unije. Cilj projekta Evropska vas je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, sprejemanje drugačnosti, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav članic Evropske unije ter se ob vsem tem bolj zavedati tudi lastne kulturne identitete.

Tokrat smo kot šola predstavili Luxemburg. Na stojnici smo imeli najrazličnejše slike in izdelke učencev naše šole, ki so se dolge mesece trudili in raziskovali Luksemburg z različnih področij. Vendar pa naša stojnica ni bila edina, ki je pritegovala pozornost mimoidočih. Poleg nas so bile še številne osnovne šole in celo vrtec. Obiskovalci so si lahko ogledali zgodovino držav Evropske unije, njihove geografske in etnične značilnosti, kulturo, običaje, narodne noše, glasbo in kulinariko (stojnice so se namreč kar šibile pod dobrotami, ki so jih pripravili učenci).

Poleg predstavitve držav na stojnicah so udeleženci pripravili tudi kulturni program. Učenci so se predstavili s petjem, plesom, igranjem na inštrumente, dramskimi prizori… Na različne načine so gledalcem približali 27 evropskih držav. Na prireditvi so s plesom zablestele tudi naše „miške“ iz 3. razreda ter pevski zbor učencev prve triade, ki je v luksemburščini zapel pesmico Un der atert.

Med prireditvijo smo se lahko preizkusili v raznih nagradnih vprašanjih, uživali v programu in izmenjali nekaj besed z ostalimi udeleženci. Moje mnenje je, da je prireditev odlično uspela, bilo je zabavno in hkrati zanimivo, pa tudi sonca ni manjkalo. Za prijetno vzdušje na naši stojnici smo skrbeli učenci 8. in 9. razredov, knjižničarka Zvonka Španger in učiteljica Maša Leskovar. Prireditev se je zaključila okoli 15. ure.

Karolina Medja. 9.b

Predstavitev naše stojnice si lahko ogledate na spodnji povezavi:

http://www.rtvslo.si/mojvideo/avdiovideo/evropska-vas-2011-luxemburg/20307/

 

VABILO

Vabimo vas na zaključno prireditev Evropska vas, ki bo v torek, 10. maja 2011 na Hribarjevem nabrežju v Ljubljani (blizu picerije Ljubljanski dvor) . 20 šol in 1 vrtec iz Ljubljane in okolice bo na stojnicah predstavilo države Evropske unije, vsaka šola pa se bo predstavila tudi s programom. Ker je letos leto prostovoljstva, bomo na stojnicah delili nekatere izdelke, tipične za posamezne države.   Prostovoljne prispevke bomo namenili društvu Rdeči noski.

Naša šola bo Luksemburg predstavila z mlajšim pevskim zborom, ki bo zapel luksemburško pesmico Un der atert, tretješolke pa bodo zaplesale miškin ples.  Lepo povabljeni!

 

PROGRAM ZAKLJUČNE PRIREDITVE:

OTVORITVENI DEL:

  • Slovenska in evropska himna (zbori OŠ Dravlje, OŠ Alojzija Šuštarja, OŠ Franca Rozmana – Staneta, OŠ Karla Destovnika – Kajuha, OŠ Kolezija, OŠ Polje, OŠ Vide Pregarc, OŠ Preska)
  • Pozdrav in kratka predstavitev projekta
  • Gostje:

– veleposlanik Grčije, njegova ekscelenca, g.  Dionyssios Coundoureas

– župan MOL, g. Zoran Janković

– Maja Rakun Beber, regijska koordinatorica projekta in

– predstavnica društva Rdeči noski, ga. Ana Lavrinc

 

PREDSTAVITEV DRŽAV EVROPSKE UNIJE:

1. SLOVENIJA – OŠ Bežigrad (predvidoma ob 10.30)

2. ŠVEDSKA – OŠ Ledina (predvidoma ob 10.40)

3. FRANCIJA – OŠ Sostro (predvidoma ob 10.45)

4. GRČIJA – OŠ Naklo (predvidoma ob 10.55)

5. PORTUGALSKA – VVZ dr. Franceta Prešerna (predvidoma ob 11.00)

6. LATVIJA – VVZ dr. Franceta Prešerna (predvidoma ob 11.05)

7. ESTONIJA – OŠ Dravlje (predvidoma ob 11.10)

8. DANSKA – OŠ Bežigrad (predvidoma ob 11.20)

9. SLOVAŠKA – OŠ Sostro (predvidoma ob 11.25)

10. IRSKA – OŠ Naklo (predvidoma ob 11.35)

11. FINSKA – OŠ Alojzija Šuštarja (predvidoma ob 11.40)

12. POLJSKA – OŠ Franca Rozmana – Staneta (predvidoma ob 11.45)

13. BOLGARIJA – OŠ Franca Rozmana – Staneta (predvidoma ob 11.55)

14. AVSTRIJA – OŠ Karla Destovnika – Kajuha (predvidoma ob 12.05)

15. NIZOZEMSKA – OŠ Kolezija (predvidoma ob 12.10)

16. ČEŠKA – OŠ Vide Pregarc (predvidoma ob 12.15)

17. MALTA – OŠ Polje (predvidoma ob 12.20)

18. ITALIJA – OŠ Preska (predvidoma o 12.25)

19. CIPER – OŠ dr. Ivana Cankarja, Vrhnika (predvidoma ob 12.30)

20. BELGIJA – OŠ Kašelj (predvidoma ob 12.35)

21. VELIKA BRITANIJA – OŠ Mirana Jarca (predvidoma ob 12.40)

22. MADŽARSKA – OŠ Jožeta Moškriča (predvidoma ob 12.45)

23. ŠPANIJA – OŠ Jožeta Moškriča (predvidoma ob 12.50)

24. LITVA – OŠ Spodnja Šiška (predvidoma ob 12. 55)

25. ROMUNIJA – OŠ Milana Šuštaršiča (predvidoma ob 13.00)

26. NEMČIJA – OŠ Majde Vrhovnik (predvidoma ob 13.10)

27. LUKSEMBURG – OŠ Dobrova (predvidoma ob 13.20)