Oktober – mesec šolskih knjižnic

V oktobru se je v knjižnici odvijalo kar nekaj dejavnosti. Z navdušenjem so jo začeli obiskovati naši prvošolčki, ki so si ob prvem obisku naredili čisto svoje izkaznice in naslednjič že izposodili knjigo. Knjižnico bodo obiskovali ob torkih med podaljšanim bivanjem. Z veseljem so odnesli tudi knjižni cekar, ki bo odslej potoval med njihovimi družinami.

V knjižnico so bili v tednu otroka povabljeni naši šestošolci, ki so se seznanili z ureditvijo knjižnice, spoznali so način postavitve poučnega gradiva in se preizkusili v iskanju različnih informacij . Šlo jim je zelo dobro, izkazali pa so se tudi s pesmicami, ugankami in rebusi, ki so jih napisali na temo knjige in knjižnice.

Ob 22. oktobru, prazniku Čebelice, so bili k nam povabljeni tudi drugo in tretješolci. Praznik Čebelice smo tokrat posvetili Kristini Brenkovi, ki bi letos praznovala 100. rojstni dan. Zato so se učenci najprej seznanili z njenim delom, nato pa reševali knjižno uganko. Med reševalci smo izžrebali nagrajenca, Naceta Koprivca iz 3.b razreda. Da nagrade ne bi prejel en sam, pa je poskrbel knjižničarski krožek. Dekleta so za prav vsakega drugo in tretješolca naredile knjižno kazalko, ki jih bo vabila k branju in lepemu ravnanju s knjigami.Če bi o prazniku Čebelice radi izvedeli kaj več, pa si poglejte spodnjo povezavo. http://www.mladinska.com/praznik_cebelice

Posebna vzpodbuda za branje pa je Noč v knjižnici, ki se je bo letos spomladi udeležilo nekaj naših drugo in tretješolcev, ki se bodo še posebej izkazali pri branju. To je pri nas postala že kar tradicija in prepričani smo, da se bomo tudi letos imeli super. Zato, dragi otroci, le knjige v roke in pridno berite.